Na rower

Skarpetki sportowe to nie tylko stylowy dodatek, dzięki któremu sportowiec może wyrazić siebie. Mają one za zadanie minimalizowanie ryzyka występowania obtarć, ograniczenie pocenia się stopy i zwiększenie jej stabilizacji w sportowym obuwiu. Dzięki temu, że wykonane są z materiałów oddychających, stopa nie poci się nadmiernie. Wszystko to sprowadza się do zwiększenia komfortu sportowca w trakcie aktywności.

Jakie skarpetki wybrać? 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich skład i dla jakiego sportu są dedykowane - trudno w to uwierzyć, ale te przeznaczone do trekkingu będą się różnić od skarpetek na rower. Czym? Chociażby materiałem, z którego są uszyte, ale również stylem wykonania.

Skarpetki na rower - na co zwrócić uwagę przy zakupach?

Stopa rowerzysty pracuje nieustannie przez kilka godzin podczas jazdy na rowerze. Bardzo ważne jest, żeby skarpetki rowerowe dobrze odprowadzały pot, posiadały właściwości antybakteryjne i były szybkoschnące. Ograniczając wchłanianie wilgoci, działają bakteriobójczo. Stopa cały czas ma zapewnione higieniczne warunki. Muszą również być dobrze dopasowane do stopy, nie zsuwać się.  Skarpetki rowerowe nie powinny uciskać, dlatego najlepiej, żeby były bezszwowe. Wszystko to wpływa pozytywnie na samopoczucie sportowca, minimalizuje wystąpienie obtarć i odparzeń po kilkugodzinnych treningach. Umożliwia kontynuowanie treningu następnego dnia.

Styl skarpetek rowerowych

Kolarze mogą przebierać w wyborze - na rynku dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej, w wersjach do kostek, jak i dłuższych. Są nie tylko funkcjonalną częścią ubioru kolarza, ale również stylowym uzupełnieniem stroju. Wyjątek stanowią skarpetki kompresyjne, które muszą być długie, ponieważ mają za zadanie pobudzić krążenie krwi i zmusić mięśnie nóg do większego wysiłku w trakcie pedałowania.

 

Szeroki wybór skarpetek na rower znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl