Zalety skarpet z wełny merino
Zalety skarpet z wełny merino

Zalety skarpet z wełny merino

Wełna merino coraz częściej stanowi podstawowy surowiec wielu ubrań i akcesoriów. Dlaczego cieszy się aż takim zainteresowaniem? Ten cienki i niezwykle miękki materiał pozwala jednocześnie na ogrzanie w chłodniejsze dni oraz skuteczne ochłodzenie w wyższych temperaturach. Obecnie w sklepach znajdzie się mnóstwo swetrów, golfów, legginsów, czapek rękawiczek czy skarpet z wełny merino. Co stanowi jego wyjątkowość? Jednym z czynników jest jego pochodzenie. Pozostałe to właściwości, które stawiają wełnę merynosową jako jeden z najwygodniejszych materiałów.

 

Skąd pozyskuje się wełnę merino?

Ten rodzaj wełny pochodzi z runa merynosów. Są to owce hodowane głównie w nowozelandzkich Alpach. Dzięki wysokiej gęstości runa, zwierzęta są w stanie przeżyć w warunkach o bardzo dużych wahaniach temperatury. Każde włókno jest bardzo cienkie, a między nimi znajdują się małe przestrzenie wypełnione powietrzem. To właśnie dzięki nim wełna merynosowa ma termoregulacyjne właściwości!

 

Skrapety z wełny merino - zalety ubrań z merynosa

Włókna wełny merynosów zapewniają właściwy poziom przepuszczalności. Pozwala to na dostosowanie temperatury ciała do temperatury otoczenia. Kolejną cechą tego materiału jest wysoka zdolności do pochłaniania wilgoci. Umożliwia to długotrwałe użytkowanie ubrania, bo nawet jeśli jest zawilgocone, to struktura włókien pozostawia skórę suchą. Dodatkowo, merynosowa wełna jest nadzwyczaj miękka. Zawdzięcza to temu, że włókna materiału przy kontakcie ze skórą delikatnie się zginają i z racji tego, nie drażnią skóry.

 

Skarpety z wełny merino będą więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie doskonałe dopasowanie ubrania do ciała. Proponowane przez sklep skarpetki zapewniają komfort noszenia oraz dzięki swojej gamie kolorystycznej, umożliwiają stworzenie wielu klasycznych strojów. Skarpetki z merynosa cechują się również dużą elastycznością, dzięki czemu znakomicie dostosowują się do kształtu stopy. Wełna merino jest odporna na przetarcia, co pozwoli na dłuższe użytkowanie skarpet. Warto zwrócić uwagę, że skarpetki nie są wykonywane w całości z wełny merino. Dlaczego tak jest? Tworzywa sztuczne nie są sposobem na znaczne obniżenie kosztów produktów, a pozwalają na zachowanie przez włókna delikatności. Poliamid pozwala na zapewnia przewiewności pozostałych materiałów.

 

Pielęgnacja wełny merynosowej

Aby zachować merynosowe ubrania lub akcesoria w jak najlepszym stanie, zalecane jest dodawanie środków z lanoliną. Dzięki temu, włókna stają się jeszcze bardziej miękkie. Często poleca się również wietrzenie większych części garderoby (swetrów czy kardiganów), bez konieczności prania ich co jedno założenie. Materiały wełniane mają również właściwości bakteriostatyczne.

 

Cena wełny merino

Niestety, lista zalet ubrań czy akcesoriów wykonanych z tego materiału, musiała się skończyć. Co prawda cena merynosowych skarpet jest nieco wyższa niż ich bawełnianych czy syntetycznych zamienników, ale zdecydowanie jest tego warta. Jakość odzieży wykonanej z wełny merynosowej wyróżnia się jakością, trwałością oraz delikatnością. Czy zatem nie warto poświęcić parunastu złotych więcej i mieć pewność, że skarpetki z wełny merino nas nie zawiodą?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl